Kouzla a magie menstruační krve

13.03.2021

Miluju tyto kouzla, jelikož mi dává smysl zachovávat hlavní myšlenku věcí, u krve je to nenaplněný potenciál tvoření života, který tak může být přetransformován do tvoření něčeho jiného. Ať jde o obrazy, výživu pro zemi a květiny, pro tvoření naší reality nebo tvoření vztahu.


Když se vrátím ale úplně na začátek, jde především prvotně o přijetí menstruace a krve jako takové. Nejsme schopni ucítit její kouzla, dokud neuctíme celý proces, dokud nepřijmeme menstruaci jako součást našeho života, jako daru našeho života. Do té doby nám práce s krví bude především ukazovat, jak moc se ještě tomuto tématu a procesu bráníme. Vše má ale svůj čas a to co někomu může přijít úplně ujeté, pro jiného může být "posvátná rutina".

Proč je menstruační krev tak "kouzelná"?

  • Krev je symbolem života a smrti, je to příznak, že žena je plodná a může uvnitř ní vznikat život, je to ale i vůně smrti, která každý měsíc odnáší nenaplněný potenciál. Díky ženské cykličnosti může žena prožívat svou vlastní malou smrt, může odložit témata, které již nechce dál nést. Věřím a cítím, že každý cyklus má své téma, více jsem se o tom rozepsala v tomto článku. Prací s menstruační krví se tam můžeme více napojit samy na sebe, poznat své téma do hloubky a opravdu jej nechat vědomě odejít. Nebo se naopak napojit na témata, která je potřeba podpořit.
  • Menstruační krev je také vysoce vibrační a díky ni se lehce naladíme na flow života. Je dokonce dokázané, že menstruující ženy se nacházejí v meditativním stavu. Žena je tak ve stavu, kdy má okolo sebe velmi duchovní energii, v tomto čase jakoby přeprogramovávala celý svět okolo. Tedy při rituálu, kde se použije krev dochází okamžitě k přilákání modliteb zpět, rychlého vyslyšení a zhmotnění. Více se o tom rozepíši u jednotlivých možností využití krve.
  • V neposlední řadě, s menstruační krví odchází i vajíčko, které mělo být oplodněno a z něj měl vzniknout život, člověk. Umíte si představit, jaké prospěšné látky se v tomto koktejlu nachází?


Malování menstruační krví

Jde o krásný proces propojení se s tématy, ať už s těmi, které právě odchází a chceme podpořit jeho vědomý odchod, nebo s těmi, které chceme manifestovat. U odcházejících témat mám ráda myšlenku, že téma, které by normálně skončilo v odpadu se může zhmotnit do obrazu. Vzdávám tématu tak prostor, aby se naposledy plně mohl ukázat a odejít.

Úplně jiná energie je však u malování tématu, které chceme, aby se do budoucna naplnilo. Využíváme tak vysoké vibrace a síly krve, držíme myšlenku a tvoříme. Jde o vcelku dlouhý proces malování, je tu dostatek času si s tématem posedět a "vmalovat" si jej do vědomí tak, abychom jej přilákali do dalších dní, věřím že kouzelná síla této tekutiny má také za následek brzké zhmotnění.
Upřímně se ale také bavím, když mi lidé chválí obrazy "krásné, úplně září", "hezké, je to takový jiný obraz než znám" a poté přijde ta otázka "proč používáš jen červenou?" no a nakonec pohoršení "To bych si teda nikdy nevystavila" "No jako je to hezky nakreslený, ale barvou by to bylo lepší". Jiné to oceňují a chtějí odkoupit.

Květiny a naše krev

Ta logika mě fascinuje každý měsíc, květiny potřebují dodávat živiny a hnojit 1x měsíčně, má menstruace je 1x měsíčně, no tak snad jasné řešení ne? Nejen, že naše květiny pak bují jak nikdy, jsou opravdu vděčné, milují to. Možná to zní ujetě, ale začnou si s vámi povídat, dojde k propojení a víte přesně, co jim je, co jim chybí a naopak co jim dělá dobře.
Z praktického hlediska jsem ráda, že jim nemusím dávat chemii i když po té taky někdy sáhnu a dál, né vždy se mi chce tvořit, nebo nemám prostor pro rituál. Jsem tak ráda, že někdo může mít užitek ze zdánlivého odpadu.

Rituály a meditace

S tímhle si ještě zahrávám, není to má častá praxe. Ale zjistila jsem, že může dojít k posílení intuice a vědomí pomocí krve, taktéž díky vysoké vibraci a spojení se s tímto darem. Sama vnímám, že mě to převede do atmosféry, jaká se vytvoří při rituálu, nebo dlouhou meditací. Jakoby se rozsvítila žárovka a člověk viděl a cítil jasněji. Může začít tam, kde obvykle končí a věřím, že díky tomu právě dokážeme zachytit i jiné zprávy během rituálu. Naše intuice a vnímání je prostě vyšší.

Krví můžeš požehnat svým soškám na oltář, svým deníkům, šatům, které mají být "vidět", sobě, místům, rostlinám, domovu, čemukoliv. Proč si světit a navibrovávat vodu, když ta nejcennější odchází z tebe.

Odevzdání krve Zemi

Možná nejjednodušší ze všech možností využití, navrátit Zemi krev, která ji s radostí přijme. Zdánlivě nejobyčejnější, ale také nejdůležitější metoda. Naše Země, kromě toho, že s radostí přijme to, co my potřebujeme pustit, dokáže nádherně přetransformovat a využít.

Z energetické roviny je potřeba, ale ženy svou esenci zanechávali zemi, pomáhali ji léčit, zvyšovali její energii, kterou třeba někdy bude vnímat i okolní svět. Kdysi dávno byly všechny menstuující ženy vítány, aby na polích chodily, v zimě sáňkovali a roznášeli své "kouzlo" a živiny Zemi a požehnali tak další úrodě, klíčícímu životu v semínkách, jak symbolické.
Z čistě osobního hlediska může při rituálu návratu krve do země, dojít ke krásnému propojení, souladu mezi námi, jako připomínku života, cykličnosti, smrti. Spojení mezi cykly v nás a v přírodě. Naladění se na dary, které nám dává Země a které dokážeme dát my, ženy za podpory našich mužů.

Sex v čase menstruace

No je něco více tvořivého než sex? Je něco více meditačního, manifestačního a kouzelnějšího než menstruace? Kromě toho, že je čas, kdy pár se může opravdu hluboce sblížit, procítit jejich intimitu a lásku, můžeme tvořit. Když to velmi zjednoduším, z ženy se tak stává vynikající vysílač, je v klidu, nemá rozlítanou mysl, nic ji nevyruší, udrží záměr uvnitř sebe. Ten potom může vyslat spolu s nakumulovanou energií páru. A Tadá, magic is happening.

Mini kouzla běžného života

Miluju tu změnu atmosféry, přístupu a konverzace, když žena přizná, že právě menstruuje. Jakoby se vše změkčilo, ona sama si může oddechnout, že je již viděna ve stavu v jakém zrovna je. Pokud je okolí "vzdělané" ví, že ji má maximálně ulehčit, odlehčit a zjemnit.
Nedokážu si také nepovšimnout, jak mezi ženami to vytváří jakýsi "kamarádský přístup", otevřou se témata, která ženy sblíží, všem se rozsvítí kontrolky pečovatelka, empatická a milá žena a všichni mají soucit s nedokonalostmi.
Nádherný je také fakt, že v tomto stavu "vidíme pod pokličku", dokážeme více cítit, kdo jaký je, jaké má úmysly, co si opravdu myslí a jak vše funguje doopravdy.

Starobylé rady, které hraničí s černou magií, pokud o tom muž neví, přikládám jen jako zajímavost, nikoliv pro inspiraci

  • Cizí žena, kterou by si přivedl tvůj muž se bude cítit nesvá ve tvém domě, jelikož pracuješ energeticky se svým prostorem a "ohraničuješ" si jej svou krví. (to je ok)
  • Pokud chceš, aby byl tvůj milý jen tvůj, dej mu kapku do čaje, kafe, když vaříš jídlo nebo si dopřej orální sex.
  • Pokud chceš, aby o tebe nějaký mladík jevil zájem, podstrč mu něco se svou krví (esencí, feromony) začne tak jevit o tebe zájem. (vryješ se mu do těla, vědomí)

Praktické tipy a triky

  • Zohledňuj způsob sběru své krve, ne všechny jsou vhodné pro výčet využítí. Např. na obličej si nedávej krev, která již přišla do kontaktu se vzduchem a mohlo dojít k oxydaci a rozmnožení bakterií atd.
  • Zohledňuj výběr pomůcek, komplexní přístup ti pomůže s napojením na přírodu. Musíš ji ale mít jako prioritu ve všem a nehýřit odpadem za pomůcky.
  • Krev, která je den odleželá je více pigmentová, než ta čerstvá.
  • Dělej jen to, co ti přijde přirozené, nedělej nikdy nic jen protože bys měla, nebo že je to in.

Pokud se chceš také propojit se svou krví, doporučuji rituál první menstruace neboli menarché.

© 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!