PředPorodní rituál

Porod je jeden z největších rituálů v životě ženy, jak z pohledu fyzického, psychického i spirituálního. Nedá se na něj plně připravit, ale dá se uklidnit mysl, pustit strach, načerpat podporu, péči a síly na tento velký milník. To vše pak může hrát velkou roli u samotného porodu.

Tento rituál slouží jako místo k zastavení se spolu s blízkými ženami. Těhotné ženě, je dán prostor pro vyslovení a transformaci strachů, nacítění se na miminko i porod a následné stoupnutí si do své síly. Žena zažije péči, vyživení, uvolnění, sílu podpory. Bude se cítit krásná, silná, požehnaná a bude připravena si jít pro miminko.

Těhotné ženy by měly být opečovávané, ceněné, viděné. Ale především by se jim měl dát prostor pro klid, naladění se na miminko a sebe. Jen tak budou plně připraveny na porod.

Jak a kde tento rituál probíhá?

Rituál je ideální dělat doma kvůli komfortu. Často se kamarádky sejdou dříve a zajistí vše potřebné (prostor, občerstvení), tak aby mohla těhotná žena odpočívat. Krásný je rituál ale i v přírodě v blízkosti domova.

Samotný rituál pak probíhá následovně:

 • Příprava prostoru a místa
 • Sdílení těhotné ženy
 • Sdílení zkušeností blízkých žen
 • Rituální transformace strachů z porodu/z role mámy/šestinedělí
 • Rituální průchod labyrintem jako symbolem porodu
 • Ženská péče od blízkých žen
  (masáž, malování na bříško, koupel nohou, zkrášlení)
 • Rituální stoupnutí si do své síly a požehnání vodou
 • Zhmotnění podpory blízkých žen do náramku
 • Sdílení
 • Uzavření prostoru

Pro koho je tento rituál vhodný?

Rituál je samozřejmě pro těhotné ženy, které si přejí zažít předporodní rituál a chtějí si dopřát výživu, péči a podporu. Pro ty, které se necítí být připravené a v hlavě nebo těle cítí nějakou rezistenci. Pro skupinku kamarádek, které se rozhodly věnovat tento prostor své těhotné kamarádce jako dárek.

Kdy je na něj správný čas?

Ideální čas je okolo 36.-38. tt, kdy žena již cítí blízkost porodu. Dá se samozřejmě udělat i dříve nebo později, ale má to své nedostatky a rizika - např. žena ještě nemyslí na porod a necítí tíhu těhotenství, porod může přijít dříve než rituál, maminka nemá čas na integraci a klid.

Co s sebou?

Těhotná žena: pohodlné oblečení, krásné šaty, předměty na oltář symbolizující mateřství/porod, olejíček na bříško, hřeben, gumičky do vlasů.

Blízké ženy: pohodlné oblečení (můžete se sladit), občerstvení, květinu, drobný dárek

Jaká je cena?

Předporodní rituál - Klasický

vše probíhá dle struktury výše, nemusíte se tak o nic starat, jen si to užít

Cena zahrnuje: rituální potřeby a materiál, očištění, otevření a uzavření prostoru, vedení rituálu, požehnání miminku i mamince a sdílení po.

3 300 Kč

Pečující rituál - Individuální

Líbí se ti představa rituálu, ale máš jinou představu? Vše plně přizpůsobíme tvým představám. Na konzultaci vše vymyslíme.

Cena zahrnuje: 0,5 hod konzultace, rituální potřeby a materiál, očištění, otevření a uzavření prostoru, vedení rituálu, požehnání miminku a mamince a sdílení po.

4 400 Kč

Doprava

Příplatková doprava ke všem službám navíc. Cena je za 1 Km.

10 Kč

© 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!