PoPorodní rituál

Porod je jeden z největších rituálů v životě ženy, jak z pohledu fyzického, psychického i spirituálního. Často o něm máme své představy a realita je jiná. Potřebujeme trošku času se s tím vším vyrovnat a poporodní rituál nabízí tento prostor. Je to ale také prostor pro ženy, které chtějí oslavit tento milník a radovat se z nové role spolu s ostatními ženami.
Pro prvorodičky tento rituál také nabízí možnost se identifikovat s rolí mámy a nalézt svou verzi slova, které se zatím zdá být cizí. Ať už ženu přivádí k rituálu cokoliv, hlavním prvkem je dlouhá péče o ženu. Maminka se stará o své dítě/děti a potřebuje také prostor pro sebe, načerpat síly, uvolnit se, ukotvit se a péče o tělo po porodu je tak potřebná. Masáž pak napomáhá tělu k zotavení se.

Čerstvé maminky by měly být opečovávané, hýčkané, ceněné, viděné. Měly by si dopřát prostor pro sebe, vyživit se, aby se láskyplně mohly starat o své miminko, děti.

Jak a kde tento rituál probíhá?

Rituál je ideální dělat u maminky doma kvůli komfortu a blízkosti miminka. Často se kamarádky sejdou dříve a zajistí vše potřebné (prostor, občerstvení), tak aby mohla žena odpočívat s miminkem. Krásný je rituál ale i v přírodě v blízkosti domova ženy.

Samotný rituál pak probíhá následovně:

 • Příprava prostoru a místa
 • Rituální očista všech přítomných
 • Sdílení porodního příběhu
 • Rituální odevzdání nepříjemných momentů porodu/šestinedělí
 • Rituální průchod labyrintem jako symbolem nového začátku
 • ¨Dlouhá ženská péče od blízkých žen
  (masáž, horká koupel, zkrášlení)
 • Požehnání vodou
 • Sdílení
 • Uzavření prostoru

Kde bude moje miminko během rituálu?

Po celou dobu může být s námi. Pro opravdové uvolnění a výživu je dobré zajistit hlídání miminka, které v případě potřeby kojení, mazlení aj. bude v dosahu maminky. Oba tak budete klidnější.

Pro koho je tento rituál vhodný?

Rituál je samozřejmě pro čerstvé maminky, které si přejí oslavit tento důležitý milník. Nebo pro ženy, jejichž porod nebyl podle představ a potřebují se s tím vyrovnat. (pokud jde o trauma, je potřeba vyhledat odbornou pomoc) Pro ženy, které se stále nedokážou ztotožnit s rolí mámy a potřebují se zastavit a zvědomit svou mateřskou lásku. Je to také krásný dárek pro ženu od blízkých žen, které tak dopřejí potřebnou péči, odpočinek a validaci tak důležitého milníku.

Kdy je na něj správný čas?

Kdykoliv se na to maminka bude cítit. Některá bude chtít takto oslavit konec šestinedělí a poprvé pozvat své přítelkyně, jiná bude chtít více času. Rituál lze udělat i s odstupem let a zaměřit se více na prvek mateřství.

Co s sebou?

Těhotná žena: pohodlné oblečení, krásné šaty, předměty na oltář symbolizující mateřství/porod, hřeben, gumičky do vlasů.

Blízké ženy: pohodlné oblečení (můžete se sladit), občerstvení, květinu, drobný dárek

Jaká je cena?

Poporodní rituál - Klasický

vše probíhá dle struktury výše, nemusíte se tak o nic starat, jen si to užít

Cena zahrnuje: rituální potřeby a materiál, očištění, otevření a uzavření prostoru, vedení rituálu, požehnání miminku i mamince a sdílení po.

3 300 Kč

Poporodní rituál - Individuální

Líbí se ti představa rituálu, ale máš jinou představu? Vše plně přizpůsobíme tvým představám. Na konzultaci vše vymyslíme.

Cena zahrnuje: 0,5 hod konzultace, rituální potřeby a materiál, očištění, otevření a uzavření prostoru, vedení rituálu, požehnání miminku a mamince a sdílení po.

4 400 Kč

Doprava

Příplatková doprava ke všem službám navíc. Cena je za 1 Km.

10 Kč

© 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!