Blog

Je pátek, odpoledne, cítím se hodně uvnitřněná a chce se mi jen ležet a odpočívat. Ticho před bouří, řeknu si sama pro sebe, ale hned to potlačím, abych neměla očekávání. Dostanu neskutečnou chuť na masala chai a tak si jeden jdu uvařit.
Koukám na naši zahradu, popíjím horký kořeněný nápoj a svět je v absolutním pořádku. Něco je ale...

Představte si, že si stoupnete naproti svému cíli, opřete si o něj šíp a jeho hrot si dáte do ďolíčku na krku. Vašim úkolem je vyjít proti šípu ke svému cíli. Vyjít a šíp krkem zlomit. Asi vám nemusím říkat, že jsem se bála, to je jasné, ale chci vás zavést do celého hlubokého procesu.

Miluju tyto kouzla, jelikož mi dává smysl zachovávat hlavní myšlenku věcí, u krve je to nenaplněný potenciál tvoření života, který tak může být přetransformován do tvoření něčeho jiného. Ať jde o obrazy, výživu pro zemi a květiny, pro tvoření naší reality nebo tvoření vztahu.

Posledních pár let si se svou menstruací povídám a ona mi každý měsíc připomíná, co je potřeba pustit, jaká jsem na sebe byla a kde jsem šla přes sebe.

Je Samhain a já nemám chuť dělat oltáře a rituály, nutí mě to sepsat svůj vztah ke smrti a hřbitovům. Jaký vliv má mé narození na toto téma? Jak jsem se vypořádala s vlastní smrtí a nakonec, co mě naučili hroby, hřbitovy a smrt?

Pokračuji s dvouletým výcvikem Kněžky a čekal mě první víkend ze čtyř elementů. Téma vody a s ním rituál chození po střepech. O tématu vody a kolik toho odnesla z mého života se rozepíši až jindy, dnes jsem schopna sepsat, co se dělo v průběhu rituálu, který trval celý den.

Jsou časy, kdy překryje tě tma,
tvá zem jistoty se propadla,
časy, kdy ležíš hluboko pohřbená,
vydrž drahá, buď změně oddaná.

Báseň, Touha

07.05.2020

Jako Eva na kraji lesa poznání,
čekáš, zda tě někdo zachrání.
Nevinná, slušná, ta hodná holka,
ne! To ne! nasucho jsi polkla.

Chtěla bych se podělit o svou roční cestu při které jsem zažila, jaké to je být pokousaná psem, jaké to je chtít utéct, ale nemoci a nakonec, jak díky tomu všemu jsem objevila svou vnitřní sílu. Je to takový příběh Spidermana v holčičí verzi, tedy bez pavouků. Mě pohryzal pes a já objevila to, co každá žena hledá, svého vnitřního divokého vlka....

© 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!