Jaké je téma tvé menstruace?

17.11.2020

Posledních pár let si se svou menstruací povídám a ona mi každý měsíc připomíná, co je potřeba pustit, jaká jsem na sebe byla a kde jsem šla přes sebe.

Ukazuje mi hloubku témat, které společně pouštíme z těla.

Někdy je jemná, milá a společně si vychutnáváme kochající se jízdu na rudé řece. Je plná květin, lidí, které jsme potkaly, úsměvů a vše plyne jak ve zpomaleném filmu. Můj úkol je jen nasednout do kanoe, uklidnit se a pozorovat, naslouchat a dělat věci vědomě, pomalu a prioritizovat, co je opravdu nutné a co počká. A s díky plout dál.

Jindy máme spolu hádku, někdy prostě buší na dveře a křičí že už jsme 2dny měly být na projížďce řekou a jestli si jako myslím, že na mě bude čekat.?! Někdy je trpělivá a milosrdná a nechá mě dopospíchat s prací a životem kolem.

Někdy má ale páčidlo, vykopne dveře a hodí mě do řeky. Ta je ale plná kamenů. Kamenů které nechci vidět, těch na které se neumím s klidem podívat.

Tak teda sem tam narazím na kámen, který je potřeba z mého těla odvalit pro další plynulé jízdy. To pak někdy končí brekem v klubíčku na zemi, třebas i v kanceláři.

Proč sakra nemáme 12sickdayů navíc?!
No nic.

Takže má řeka je někdy bouřlivá, ukazuje mi staré vzpomínky, zážitky, milované i nemilované osoby a bere mě do světů, které mi šeptají, jaké je mé téma.

Často se opakují, někdy mě překvapí. Záleží i na práci, kterou jsem za celý měsíc na sobě udělala. Jak jsem se o sebe a své tělo starala. Koho jsem potkala a co jsem se naučila. To jsou vše faktory, které s tím hýbou.

Je to jak v kině, kde se vám přehrává film. Někdy dáváme sbohem bývalým milencům, sexuálním zážitkům, někdy si přehráváme tutoriál péče o tělo, jindy mám výuku hranic své osobnosti. Rády si ale pouštíme film "tvůj měsíc a co se v něm stalo".
Stává se však, že si vzpomenu na bolavé potraty žen a je potřeba to pustit i za ostatní, na nenávist žen vůči mužům, na zážitky z minulosti nebo na bolest, která tu je s každou přírodní katastrofou. Častokrát si ale přehráváme software z Kristyna 1.0 na Kristyna 2.0, to dá taky zabrat. Vzorce, myšlenky, dosavadní život a priority se mění na základě důležitých uvědomění a nastavení Ze(mě).

Nikdy projížďka řekou není stejná, nikdy ani nebude, můžete se na ni připravit, ovlivnit sebe, přivítat ji s otevřenou náručí, ale nikdy nevíte o čem si bude chtít povídat tentokrát. A může to být klasický chit-chat, těžká filozofie, témata která milujete ale i ta, která jsou těžká.

Ať už je to jakkoliv, jisté je, že to bude zase jízda a je potřeba hoodně čaje.

Každopádně je to velká učitelka a já jsem ráda, že mi někdo (já) připomíná, jak je to se světem doopravdy, jak je to se mnou doopravdy a nenechá mě žít v iluzi. To je ten největší dar.

A jaké jsou dary menstruační krve a jak s ní můžeš kouzlit najdeš v tomto článku.

Můj vztah a rozmluva začala po "Rituálu Menarche", tedy oslavě "první" menstruace, který naváže spojení, žena přijme svůj cyklus jako dar a zahodí veškeré negativní asociace, které slýchávala. Díky tomu se žena zbaví pravidelných bolestí, pocitu, že je s ní zas "něco špatně" a přijme menstruaci, jako nedílnou část sebe.

© 2024 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!